Najlepsze i najskuteczniejsze przynęty szczupakowe

Zawieszona przynęta szczupakowa na wędkę

Przynęty wędkarskie są ważną częścią wyposażenia każdego wędkarza. Mogą być wykonane z wielu różnych materiałów i mają za zadanie przyciągać ryby do haczyka lub żyłki.

Najpopularniejszym rodzajem przynęty stosowanej w wędkarstwie jest metalowy lub plastikowy jig z ogonkiem. Przyrząd jest zwykle wystarczająco długi, aby ryba go widziała, i niezbyt duży, aby łatwo przykuł jego uwagę. Większość jigów ma na końcu obciążnik, który zapobiega unoszeniu się ich na powierzchni wody. . Jigging można wykonać ręcznie lub za pomocą wędki. Wędka jigująca ma długą metalową główkę i cienki trzonek. Cienki trzonek pozwala penetrować wodę lepiej niż inne rodzaje wędek, co pomaga w wykrywaniu ryb i wytwarzaniu przyciągających je wibracji. Ciężar przeciwwagi na końcu wędki zapobiega jej unoszeniu się.

Jak wybrać odpowiednią przynętę spośród wielu ?

Przynęta wędkarska to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wędkarza. Dobry wabik jest kluczem do owocnego połowu. Powinieneś wiedzieć, że występuje wiele odmian przynęt wędkarskich. Każde z poszczególnych różnią się między sobą: producentem, tworzywem, jakością, ceną itd. Natomiast, aby ułatwić wybór odpowiedniej przynęty do Twoich potrzeb, przynęty dzieli się ze względu na różne kryteria. Jednym z głównych kryteriów jest podział przynęt ze względu na gatunek ryb jakie chcemy łowić. W tym wyróżniamy przynęty sandaczowe, boleniowe, kleniowe, szczupakowe, na troć, na jazia czy na sumy. Jeżeli wybrałeś już gatunek ryby, który chcesz złowić, w następnym kroku możesz zastanowić się na jakim wykonaniu przynęty zależy Ci najbardziej. Otóż, przynęty wędkarskie możemy również podzielić na seryjne i na rękodzieła. Do przynęt seryjnych należą przynęty wędkarskie, które produkowane są w masowych ilościach przez flagowych producentów z branży wędkarskiej. Z kolei rękodzieła to przynęty wędkarskie wykonane handmade. Przynęty te są bardzo unikatowe i niepowtarzalne. Ich atutem jest to, że zarówno projekt przynęty, jej odlew oraz malowanie wykonywane są ręcznie.

Jakie są rodzaje przynęt szczupakowych ?

Jeżeli Twoim celem jest złowienie szczupaka, oprócz dobrego wędziska potrzebna Ci będzie odpowiednia przynęta na szczupaki. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przynęt szczupakowych. Przynęty szczupakowe mogą być wykonane z gumy, z silikonu, z metalu czy nawet piór. Asortyment jest tak szeroki, że możesz wybierać sposród: woblerów, woblerów bezsterowych, błystków wahadłowych i obrotowych, jerków, cykad, popperów, różnych gumowych przynęt czy streamerów. Wszystkie wymienione rodzaje przynęt szczupakowych różnią się gramaturą, tworzywem, konstrukcją, rozmiarem czy kolorem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.