Mieszkanie na wynajem w Poznaniu – dlaczego taka inwestycja się opłaca?

Rynek w Poznaniu i rzeka

Zakup nieruchomości mieszkalnej to jedna z najlepszych lokat kapitału. W dużych miastach takich jak Poznań spora część nowych mieszkań kupowana jest z myślą o czerpaniu zysków z najmu.

Mieszkanie na wynajem – czy to pewna inwestycja?

Bezpieczeństwo i pewność to najważniejsze kwestie, które interesują każdą osobę planującą zakup mieszkania na wynajem w Poznaniu. Nowe inwestycje mieszkaniowe w stolicy Wielkopolski realizowane są pomimo pandemii koronawirusa zgodnie z planem, a zainteresowanie ofertą deweloperów nie spada. Oznacza to, że popyt na mieszkania wciąż jest ogromny, choć jak zauważają eksperci z firmy Ronson, wielu klientów wykazuje skłonność do odkładania decyzji zakupowej w czasie. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowana większość umów zawierana jest, zanim jeszcze inwestycja wejdzie w fazę budowy. Cała ta sytuacja przemawia na korzyść zakupu mieszkań pod wynajem, niemniej trzeba pamiętać o paru ważnych sprawach. Aby wynajem okazał się zyskowny, należy zastanowić się, do kogo będzie adresowana tego typu oferta. Ma to kluczowe znaczenie w kontekście wyboru mieszkania, które powinno spełniać określone wymogi w zakresie lokalizacji i standardu.

Zakup mieszkania na wynajem – dlaczego warto?

Zakup mieszkania na wynajem w Poznaniu opłaca się, ponieważ jest to świetne miejsce do życia i prowadzenia biznesu. Poza tym stolica Wielkopolski jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i akademickim – mnóstwo studentów zainteresowanych jest wynajęciem mieszkania w dobrej cenie. W Poznaniu inwestycje deweloperskie realizowane są w różnych segmentach rynku, dzięki czemu oferta deweloperów jest bardzo urozmaicona.

Jakie mieszkanie kupić?

To, jakie mieszkanie na wynajem w Poznaniu kupić, zależy od kilku czynników. Największą rolę odgrywa docelowa grupa najemców oraz rodzaj najmu – krótkoterminowy lub długoterminowy. Przykładowo na potrzeby wynajmu krótkoterminowego, np. turystycznego, świetnie egzamin zdają apartamenty lub dwupokojowe mieszkania, z których skorzystać może większa grupa osób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.